www.karjatnurme.ee/paevakeskus

Karjatnurme Päevakeskus

Tekkelugu

Juba rohkem kui 10 aastat tagasi tekkis Helme Valla Pensionäride Ühenduse esimehel, Paul Udrasel, mõte rajada Karjatnurme külla üks kohalik kogunemis- ja ajaveetmiskoht — päevakeskus. Asjade käimalükkamiseks oli vaja ruume ning rahastamist. Põhjusel, et tollal olid rahanumbrid üpriski teistsuguste väärtustega, kui tänapäeval, esitati projekt rahastamiseks Hollandi Fondidele ning Hasatrmängumaksu Nõukogule. Edasi läks kõik juba plaanipäraselt ning Karjatnurme Päevakeskus avati 26. novembril 1999. aastal.

Päevakeskuse külastamine

Päevakeskus ei sea oma külastajatele mingisuguseid piiranguid, tuleb ainult kinni pidada meie sisekorraeeskirjadest ning käituda teistega arvestatavalt. Meid külastades palun pea meeles meie lahtiolekuajad: esmaspäevast teisipäevani ja neljapäevast reedeni, kell 15:00 kuni 19:00.

Põhiliselt külastab päevakeskust arvudes 20-25 inimest päevas (2008). Talveperioodil tavaliselt rohkem ning suvel natukene vähem.

Kuidas päevakeskusesse jõuda?

Päevakeskuse leidmine ei ole väga keeruline. Maantee äärest küll ühtegi silti veel ei näita, kuid kui oled juba esimese suurema korrusmaja ees, järgi ustel juhiseid. Kui juhtudki ära eksima, küsi julgelt kohalikelt abi.

Täpsemalt: Maja Liivanurga (esimene suur korrusmaja), paremalt poolt esimene trepikoda, teine korrus ning korter number 9 vasakut kätt. Sisenege ilma koputamata!

Pakutavad teenused ja hüved

Vaba aja veetmise võimalused

teenuse nimetus lisainfo
AIP - Avatud Interneti Punkt Populaarseim tegevus päevakeskuses. Kokku 3 arvutit, millest igaühes on internetiühendus (Elion).
Televiisori vaatamine Vaba aja veetmiseks on võimalus vaadata televiisorit. Kanalivalikust on valida kõiki tasuta Eesti kanaleid.
Muusika kuulamine Vaba aja veetmiseks on võimalus kuulata muusikat (MP3, WMA, kassett, raadio). Kuulamiseks on kohandatud omaette tuba, muusikatuba.
Raamatute laenutamine Päevakeskuses on oma pisike raamatukogu, mis võimaldab külaelanikel raamatuid laenutada. Lisaks tellime Taagepera Raamatukogust igal kalendrikuul hulga uusi raamatuid.
Ajalehtede ja -kirjade lugemine Tellime Eesti suurimaid ja populaarsemaid ajalehti (Postimees, Õhtuleht, Maaleht, Valgamaalane) ja ajakirju (Pere ja Kodu, Kroonika, Tervis Pluss). Võimalus ka koju laenutada (19:00-14:30).
Videote vaatamine Võimalus vaadata televiisorist nii kaasavõetud DVD'sid kui VHS'e. Päevakeskusel endal DVD'd ja VHS'id puuduvad.
Lauamängude mängimine Vaba aja veetmiseks on võimalus valida mitmekümne lauamängu vahel.
Mängupallide laenutamine Päevakeskus laenutab korv-, jalg- ja võrkpalle kohalikul mänguväljakul mängimiseks.

Sotsiaalsed või muud teenused

teenuse nimetus lisainfo hind
Telefoni kasutamine Lauatelefon, Elioni võrk. hinnad maksustatakse vastavalt Elioni kehtivale hinnakirjale
Pesumasina kasutamine Võimalus kasutada kõigil külaelanikel. €1 masinatäis / toimetulekutoetust saavad pered 2 masinatäit kuus tasuta
Duši kasutamine Võimalus kasutada dušši. Soe ning külm vesi. €1 kord / toimetulekutoetust saavad pered iga pere liige 2 korda kuus tasuta

Muud märkimisväärset

Karjatnurme Päevakeskuses on võimalik laenutada ja kasutada teatmeteoseid ja muid väljaandeid. Samuti võimalus kasutada printer-skänner-koopiamasinat.

Kontaktandmed ja tagasiside: üldine telefon: (+372) 76 35 589 | e-posti aadress: paevakeskus@karjatnurme.ee
Kõik albumid Flickr galeriis »

17-12-2014: Päevakeskuse 15. sünnipäev

Pilte: 20 | Lisatud: 15. veebruar 2014 | Fotograaf: © Hargo Johanson

27-12-2009: jõulupidu 2009

Pilte: 17 | Lisatud: 13. mai 2010 | Fotograaf: © Hargo Johanson

20-06-2009: jaanipäev 2009

Pilte: 22 | Lisatud: 13. mai 2010 | Fotograaf: © Hargo Johanson

20-12-2008: jõulupidu 2008

Pilte: 12 | Lisatud: 13. mai 2010 | Fotograaf: © Hargo Johanson