Kogukonnakeskusest

karjatnurme.ee/kogukond

Tekkelugu

Karjatnurme Kogukond MTÜ asutamise koosolekul otsustati, mis saab endistest päevakeskuse ruumidest. Koos Tõrva valla esindajaga lepiti kokku, et palgatöötajat enam ei ole. Lahtiolekuaeg tuli Kogukonnal ise kokku leppida. Samuti ei kanna ruum enam päevakeskuse nime – uueks nimeks sai kogukonnakeskus.

Kogukonnakeskuses saab toimetada nagu vanasti – kasutada arvutit ja internetti, vaadata TV-d, kuulata muusikat, pesta pesu ja kasutada dušši.

Hetkel ajakirjandust enam ei tellita aga korra kuus toome Taagepera Raamatukogust külarahvale ka huvitavat lugemist raamatute näol.

Toad on ümber kohandatud. Suurem tuba on jagatud kahte ossa – ajaveetmine ja kontoriosa. Endine raamatukogu on kohandanud köögiks, olemas on elektripliit, külmkapp jms. Muusikatoast on saanud lastetuba, sinna on koondatud laste mänguasjad.


Tänapäev

2023. aastal on aktiivselt hakatud koostööd tegema Ala Külaseltsiga. Koos on korraldatud erinevaid ühisüritusi ja väljasõite. Selline praktika näitab, et koostöös peitub jõud. Samuti piirkondlik naistepäevaüritus. Tulemas on 30. aprillil Volbripäev. Maikuus on tulemas taaskord kella viie tee, juunis kodukohvikud ja 24 juunil Jaanipäev, mis saab see aasta olema võimsam kui eelmisel.

Aktiivseks toimetamiseks on kogukonnakeskusel kasutada valla eraldatud aastaeelarve.

Riho tegeleb kogukonnas erinevate ehituslike ja heakorraküsimustega ja Hargo majandab kogukonnakeskuses.

2022. aastalõpu seisuga on kogukonnal 18 liiget. 2023. aasta  liikmetasu suurus on 10 eurot.


Kogukonnakeskuse külastamine

Ametlikult on kogukonnakeskuse lahtiolekuaeg kolmapäev ja laupäev, kell 16.00 kuni 19.00. Alati on võimalus vastu tulla, kui keegi soovib kasutada ruumi mõnel teisel ajal.

Keldriruum ehk endine noortekeskus kuulub korterühistule, kuid suuremad üritused korraldatakse seal – viimati jõulupidu. Osalejaid on olnud 30 ringis. Jõusaalitehnika oli amortiseerinud ja viidi ruumist välja.

Kuidas kogukonnakeskusesse jõuda?

Kogukonnakeskuse leidmine ei ole väga keeruline. Maantee äärest küll ühtegi silti ei näita, kuid kui oled esimese suurema korrusmaja ees, järgi infot teadetetahvlil ja trepikoja välisuksel.

Täpsemalt: Maja Liivanurga (esimene suur korrusmaja), paremalt poolt esimene trepikoda, teine korrus ning korter number 9 vasakut kätt.


Kogukonna teenused

Avatud Interneti punkt

Populaarseim tegevus kogukonnakeskuses. Üks arvutikoht kiire valguskaabli ühendusega.

TV vaatamine

Võimalus vaadata televiisorit. Kanalivalikust on valida nii Eesti kui välismaiste kanalite vahel.

Muusika kuulamine

Võimalus kuulata muusikat (MP3, kassett, raadio).

DVD videote vaatamine

Võimalik vaadata DVD-sid, samuti on olemas kohalik animafilmide kogu.

Kööginurk

Olemas kööginurk, kus toimetada pliidi ja ahjuga või valmistada kohvi.

Lauamängud

Vaba aja veetmiseks on võimalus valida mitmekümne lauamängu vahel.


Meie pildigalerii Facebook’is

Meie tegemistega kursis hoidmiseks viska pilk peale ka meie pildigaleriile.


Võta ühendust

Karjatnurme Kogukond
Liivanurga 9, Karjatnurme
68511 Valgamaa